¿QUIÉN ES PETER?
Más detalles
Año de edición:
2019
ISBN:
9788411716383
Páginas:
184
Idioma:
Tamaño:
22,9 x 15,2 cm
Categorías adicionales:

Toka e Mrekullueshme e Ozit

The Marvelous Land of Oz, Albanian edition

L Frank Baum

Tapa blanda
Sinopsis

Toka e Mrekullueshme e Ozit është historia e aventurave të mrekullueshme të djalit të ri me emrin Këshillë ndërsa ai udhëton nëpër shumë toka të Oz.

Këtu ai takohet me miqtë tanë të vjetër Scarecrow dhe Tin Woodman, si dhe disa miq të rinj si Jack Pumpkinhead, Sawhorse druri, Highly Magnified Woggle-Bug, dhe Gump mahnitshme. Si i pengojnë planet e liga të magjistarit të keq Mombi dhe të kapërcejnë rebelimin e Gjeneralit Jinjur dhe ushtrisë së saj të grave të reja, është një përrallë aq emocionuese dhe e kënaqshme sot siç ishte kur u botua së pari mbi tetëdhjetë vjet më parë.

Vendido por Podibooks
Puntuación del vendedor (0/5)
13,61 €
IVA incluido
AÑADIR AL CARRITO

LOS QUE LEYERON ESTE LIBRO TAMBIÉN COMPRARON:

keyboard_arrow_up