¿QUIÉN ES PETER?
Más detalles
Año de edición:
2018
ISBN:
9788164975839
Páginas:
90
Idioma:
Tamaño:
22,9 x 15,2 cm
Categorías adicionales:

Rasti i Çuditshëm i Dr. Jekyll dhe z. Hyde

The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde, Albanian edition

Robert Louis Stevenson

Tapa blanda
Sinopsis

Një avokat në Londër me emrin Gabriel John Utterson heton ndodhi të çuditshme mes mikut të tij të vjetër, Dr Henry Jekyll dhe Edward Hyde.

Kur do të kthehesha nga këto ekskursione, shpesh u zhytën në një lloj çudi në shthurjen time të përhershme. Kjo e njohur që e thirra nga shpirti im dhe u dërgova vetëm për të bërë kënaqësinë e tij, ishte një qenie e natyrshme keqdashëse dhe e keqe; çdo veprim dhe mendim i tij përqendruar tek vetja; kënaqësi të pijshëm me aviditet zjarri nga çdo shkallë torture në tjetrën; i pamëshirshëm si një njeri prej guri Henry Jekyll qëndronte disa herë i shqetësuar përpara akteve të Edward Hyde; por situata ishte ndryshe nga ligjet e zakonshme dhe në mënyrë të fshehtë e lehtësoi kapjen e ndërgjegjes. Në fund të fundit, ishte Hyde dhe vetëm Hyde, ajo ishte fajtore. Jekyll nuk ishte më keq; ai u zgjua përsëri në cilësitë e tij të mira dukshëm të paepur; ai madje do të nxitonte, aty ku ishte e mundur, të prishte të keqen e bërë nga Hyde.Dhe kështu ndërgjegjja e tij dremiste.

Vendido por Podibooks
Puntuación del vendedor (0/5)
8,90 €
IVA incluido
AÑADIR AL CARRITO

LOS QUE LEYERON ESTE LIBRO TAMBIÉN COMPRARON:

keyboard_arrow_up