¿QUIÉN ES PETER?
Más detalles
Año de edición:
2019
ISBN:
9789899761872
Páginas:
272
Idioma:
Tamaño:
22,9 x 15,2 cm
Categorías adicionales:

Убиство на Врските

The Murder on the Links, Macedonian edition

Agatha Christie

Tapa blanda
Sinopsis

На француски терен за голф, милионер е пронајден прободен во грб ... Итен крик за помош носи поарот во Франција. Но, тој пристигнува предоцна за да го спаси својот клиент, чие брутално прободено тело сега лежи со лицето надолу во плитките гробишта на теренот за голф. Но, зошто мртвиот човек носи мантил на неговиот син? И за кого беше бесмислената loveубовна буква во џебот? Пред да може да одговори на овие прашања, случајот е свртен наопаку со откривањето на втор, идентично убиен труп ...

Vendido por Podibooks
Puntuación del vendedor (0/5)
13,22 €
IVA incluido
AÑADIR AL CARRITO

LOS QUE LEYERON ESTE LIBRO TAMBIÉN COMPRARON:

keyboard_arrow_up