¿QUIÉN ES PETER?
Más detalles
Año de edición:
2019
ISBN:
9789437802005
Páginas:
280
Idioma:
Tamaño:
22,9 x 15,2 cm
Categorías adicionales:

Слика на Дориан Сива

The Picture of Dorian Gray, Macedonian edition

Oscar Wilde

Tapa blanda
Sinopsis

Занесен од совршенството на неговиот неодамна насликан портрет, младешкиот дориан сива изразува желба дека фигурата на платно може да старее и да се промени на негово место. Кога неговата желба ќе се исполни, портретот станува негова грда тајна, како што следи надолна траекторија на декаденција и суровост што ги остава своите траги само во деградираната слика на портретот. Незаборавното претставување на авторот на неморална зделка и нејзините последици е раскажано со неговата карактеристична остроумност и остра дијаметрално проза. Резултатот е приказна која е шарена и контроверзна како нејзиниот неспоредлив автор.

Vendido por Podibooks
Puntuación del vendedor (0/5)
10,80 €
IVA incluido
AÑADIR AL CARRITO

LOS QUE LEYERON ESTE LIBRO TAMBIÉN COMPRARON:

keyboard_arrow_up