¿QUIÉN ES PETER?
Más detalles
Año de edición:
2019
ISBN:
9788629421512
Páginas:
164
Idioma:
Tamaño:
22,9 x 15,2 cm
Categorías adicionales:

Островот на Лекар Повеќе

The Island of Doctor Moreau, Macedonian edition

Herbert George Wells

Tapa blanda
Sinopsis

Едно бродолодче кое е заробено на островот на Пацификот се соочува со темни тајни, чудни суштества и причина да се кандидира за својот живот.

Островот на доктор морето, го прашува читателот да ги разгледа границите на природните науки и разликата меѓу мажите и животните. Чудна мешавина на научна фантастика, романса и филозофско меандрирање, таа е еден од стандардите на раната научна фантастика.

Vendido por Podibooks
Puntuación del vendedor (0/5)
13,70 €
IVA incluido
AÑADIR AL CARRITO

LOS QUE LEYERON ESTE LIBRO TAMBIÉN COMPRARON:

keyboard_arrow_up