¿QUIÉN ES PETER?
Más detalles
Año de edición:
2019
ISBN:
9789666255887
Páginas:
278
Idioma:
Tamaño:
22,9 x 15,2 cm
Categorías adicionales:

Авантура на Томајер

The Adventures of Tom Sawyer, Macedonian edition

Mark Twain

Tapa blanda
Sinopsis

На бреговите на реката Мисисипи, Том Соер и неговите пријатели бараат авантура на секој чекор.

Потоа една судбоносна ноќ на гробиштата е сведок на убиство. Момчињата прават крва заклетва никогаш да не ја откриваат тајната, и тие бегаат да бидат пирати во потрага по скриено богатство. Но, кога Том се заглави во пештера, може ли да избега неповреден?

Vendido por Podibooks
Puntuación del vendedor (0/5)
10,81 €
IVA incluido
AÑADIR AL CARRITO

LOS QUE LEYERON ESTE LIBRO TAMBIÉN COMPRARON:

keyboard_arrow_up